Năsăud, Piața Unirii nr.15

tel: 0263 361 026 Secretariat
tel: 0263 361 027 Relații cu Publicul
tel: 0263 361 295 Evidența Populației

Anunțuri recente

email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (doar pentru acordarea beneficiilor de asistență socială)

   Poliția Locală

  Tel: 
Adresa: Piața Unirii, Nr.15

Programare online cărți de identitate

 



Structura organizatorica

STRUCTURA ORGANIZATORICĂ

STAT DE FUNCŢII 2019 al aparatului de specialitate al primarului oraşului Năsăud şi al serviciilor subordonate Consiliului Local Năsăud

 

Nr. crt.

Numele şi prenumele vacant, temporar vacant, după caz

STRUCTURA

FUNCŢIA DE DEMNITATE PUBLICĂ

      Funcţia publică

Cls studii

Nivelul  studiilor

 

Gradul profe- sional

Funcţia contractuală

Nivelul  studiilor

Treapta profesională / Gradul

 

înalt funcționar public

de conducere

de execuţie

de conducere

de execuţie

 
 
 

DEMNITARI

 

1

Romocea Mircea

 

Primar

       

S

86

         

 

2

Vlașin Dorin

 

Viceprimar

       

S

77

         

 

ADMINISTRATOR PUBLIC

 

3

Vacant

           

S

   

Administrator public

 

S

 

 

SECRETAR GENERAL AL ORAȘULUI

 

4

Șoldea Vasile

     

Secretar general al orașului

 

I

S

76

II

       

 

Compartimentul Audit intern

 

5

Rai Monica

       

Auditor

I

S

58

Superior

       

 

6

Vacant

       

Auditor

I

S

58

Asistent

       

 

Serviciul urbanism, amenajarea teritoriului

 

7

Leahu Vasile

     

Arhitect şef

 

I

S

 

I

       

 

8

Cătuna Grigore-Călin

       

Inspector

I

S

42

Principal

       

 

9

Vacant

       

Inspector

I

S

42

Debutant

       

 

Compartimentul achiziţii publice

 

10

Catarig Septimiu-Sorin

       

Consilier achiziții publice

I

S

S

Superior

       

 

11

Vacant

       

Consilier achiziții publice

I

S

 

Debutant

       

 

Compartimentul  administrarea domeniului public şi privat

 

12

Burduhos Dumitru-Iosif

       

Inspector

I

S

38

Superior

       

 

13

Iovu Ioan

       

Consilier

I

S

42

Principal

       

 

14

Cîtiu Ioana-Elisabeta

       

Consilier

I

S

s

Asistent

       

 

Compartimentul tehnic-investiţii

 

15

Temporar vacant

       

Inspector

I

S

 

Asistent

       

 

16

Ștetz Olivia

       

Inspector

I

S

 

Asistent

       

 

Serviciul voluntar pentru situaţii de urgenţă

 

17

Tupcil Florin-Ioan

       

Inspector

I

S

42

Superior

       

 

18

Cîtiu Ioan-Doruț

                   

Inspector sp.

S

IA

 

Biroul financiar-contabil

 

19

Stoian Gheorghe-Ladislau

     

Şef birou

 

I

S

68

I

       

 

20

Ştefan Ioan-Gheorghe

       

Expert

I

S

38

Superior

       

 

21

Dolha Grigore

       

Inspector

I

S

53

Superior

       

 

22

Dolha Maria

       

Referent

III

M

30

Superior

       

 

23

Șoldea Simona

       

Inspector

I

S

 

Superior

       

 

24

Puica Maria-Floarea

       

Inspector

I

S

 

Principal

       

 

Biroul impozite şi taxe

 

25

Magdea Cornel

     

Şef birou

 

I

S

68

I

       

 

26

Sângeorzan Corina

       

Inspector

I

S

42

Superior

       

 

27

Lăpuşneanu Ioana

       

Inspector

I

S

42

Superior

       

 

28

Vacant

       

Inspector

I

S

42

Asistent

       

 

29

Sabadîş Dorina

       

Inspector

I

S

36

Superior

       

 

30

Dâncul Daniela

       

Inspector

I

S

 

Asistent

       

 

31

Ani Valeria

       

Inspector

I

S

26

Asistent

       

 

Biroul management proiecte europene, monitorizare proceduri administrative

 

32

Soare Carmen-Camelia

     

Şef birou

 

I

S

S

II

       

 

33

Vacant

       

Inspector

I

S

38

Superior

       

 

34

Cosma-Someşan Dana

       

Inspector

I

S

38

Superior

       

 

35

Brisiuc Dan

       

Inspector

I

S

 

Superior

       

 

36

Vacant

       

Inspector

I

S

35

Debutant

       

 

37

Vacant

       

Inspector

I

S

35

Debutant

       

 

38

Vacant

                   

Consilier

S

I

 

39

Vacant

                   

Consilier

S

II

 

40

Vacant

                   

Consilier

S

II

 

41

Vacant

                   

Consilier

S

II

 

42

Vacant

                   

Consilier

S

Deb

 

43

Vacant

                   

Consilier

S

Deb

 

44

Vacant

                   

Consilier

S

Deb

 

45

Vacant

                   

Consilier

S

Deb

 

Compartimentul resurse umane

 

46

Săplăcan Carmen-Monica

       

Inspector

I

S

 

Superior

       

 

Compartimentul juridic, contencios

 

47

Pop Raluca-Camelia

       

Consilier juridic

I

S

38

Asistent

       

 

48

Rătund Bianca-Nora

       

Consilier juridic

I

S

 

Asistent

       

 

Compartimentul relaţii cu publicul

 

49

Sârbu George

       

Consilier

I

S

 

Superior

       

 

50

Pavelea Rodica-Maria

       

Expert

I

S

 

Superior

       

 

Compartimentul agricol

 

51

Ceuca Mariana-Cristina

       

Consilier

I

S

53

Superior

       

 

52

Vacant

       

Consilier

I

S

53

Debutant

       

 

Compartimentul control comercial, autorizări

 

53

Marica Livia

       

Inspector

I

S

42

Superior

       

 

Compartimentul pregătire documente CL, secretariat

 

54

Dâmbu Lenuţa

                   

Inspector sp.

S

IA

 

55

Buta Gafia-Roxana

       

Consilier jr.

I

S

M

Asistent

       

 

Compartimentul gestiunea deşeurilor, mediu

 

56

Buhai Mihaela-Roxana

                   

Inspector sp

S

II

 

57

Vacant

                   

Inspector sp

S

Deb

 

Compartimentul administrativ

 

58

Buhai Anamaria

                   

Inspector sp.

S

II

 

59

Bârsan Marius-Ioan

                   

Paznic

M

 

 

60

Pop Lucia

                   

Îngrijitoare

G

 

 

61

Catarig Rodica

                   

Îngrijitoare

G

 

 

62

Pop Sabina

                   

Îngrijitoare

G

 

 

Compartimentul  transporturi

 

63

Scurtu Viorel-Dănuţ

                   

Şofer

G

I

 

Direcția de asistență socială

 

64

Bârlădean Elvira

     

Director executiv

 

I

S

 

I

       

 

Compartimentul  evidență și beneficii de asistență socială

 

65

Frișan Maria-Alina

       

Inspector

I

S

 

Superior

       

 

66

Galben Marius-Ștefan

       

Inspector

I

S

 

Principal

       

 

Compartimentul  consiliere, monitorizare și prevenire marginalizare socială

 

67

Vacant

       

Expert

I

S

 

Debutant

       

 

Compartimentul  servicii sociale

 

68

Vacant

       

Expert

I

S

 

Asistent

       

 

Compartimentul  protecția copilului și violență familială

 

69

Oniga Ana-Ruxandra

       

Expert

I

S

 

Asistent

       

 

Compartimentul  monitorizare asistenți personali, indemnizații și evaluare persoane cu handicap

 

70

Chifa Nicolina

                   

Asistent personal

M/G

 

 

71

Șușcă Alice-Brândușa

                   

Asistent personal

M/G

 

 

72

Ciui Ileana

                   

Asistent personal

M/G

 

 

73

Cîrcu Monica

                   

Asistent personal

M/G

 

 

74

Dărăban Maria

                   

Asistent personal

M/G

 

 

75

Varvari Ana

                   

Asistent personal

M/G

 

 

76

Gira Cristina

                   

Asistent personal

M/G

 

 

77

Rebrean Veronica

                   

Asistent personal

M/G

 

 

78

Gălan Ana

                   

Asistent personal

M/G

 

 

79

Lari Ana-Maria

                   

Asistent personal

M/G

 

 

80

Lari Mihaela

                   

Asistent personal

M/G

 

 

81

Lăcătuș Narcisa

                   

Asistent personal

M/G

 

 

82

Lușcan Valer

                   

Asistent personal

M/G

 

 

83

Măierean Iosif

                   

Asistent personal

M/G

 

 

84

Măierean Maria-Ana

                   

Asistent personal

M/G

 

 

85

Sărmaș Gabriela

                   

Asistent personal

M/G

 

 

86

Modovan Viorica

                   

Asistent personal

M/G

 

 

87

Seni Maria

                   

Asistent personal

M/G

 

 

88

Pița Andrada-Aurenția

                   

Asistent personal

M/G

 

 

89

Ghiță Maria

                   

Asistent personal

M/G

 

 

90

Gălușcă Ionela

                   

Asistent personal

M/G

 

 

91

Ilovan Floarea-Georgeta

                   

Asistent personal

M/G

 

 

92

Neamțiu-Hoha Aurica

                   

Asistent personal

M/G

 

 

93

Pop Eleonora

                   

Asistent personal

M/G

 

 

94

Tolca Lucreția

                   

Asistent personal

M/G

 

 

95

Moldovan Ionela

                   

Asistent personal

M/G

 

 

96

Rus Saveta

                   

Asistent personal

M/G

 

 

97

Vacant

                   

Asistent personal

M/G

 

 

98

Vacant

                   

Asistent personal

M/G

 

 

99

Vacant

                   

Asistent personal

M/G

 

 

100

Vacant

                   

Asistent personal

M/G

 

 

101

Vacant

                   

Asistent personal

M/G

 

 

102

Vacant

                   

Asistent personal

M/G

 

 

103

Vacant

                   

Asistent personal

M/G

 

 

104

Vacant

                   

Asistent personal

M/G

 

 

Cabinete medicale şcolare

 

105

Burcezan Rodica

                   

Medic

S

 

 

106

Vâju Ingrid-Iulia

                   

Medic

S

 

 

107

Mititiel Mihaiela

                   

Asistent med.

SSD

PR

 

108

Cioncan Ioana

                   

Asistent med.

PL

PR

 

109

Varvari Maria

                   

Asistent med.

PL

PR

 

110

Eremei Rodica

                   

Asistent med.

PL

PR

 

111

Bugnar Mariana

                   

Asistent med.

PL

 

 

112

Mureșan Corina

                   

Mediator sanitar

M

 

 

Cresa

 

113

Stoian Cecilia-Maria

                 

Şef centru

 

S

 

 

114

Vacant

                   

Ed. puericultor

S

 

 

115

Vacant

                   

Ed. puericultor

S

 

 

116

Vacant

                   

Ed. puericultor

S

 

 

117

Vacant

                   

Ed. puericultor

S

 

 

118

Sîngeorzan Adriana

                   

Asistent med.

PL

PR

 

119

Cordoş Mariana

                   

Asistent med.

PL

 

 

120

Moldovan Sânziana

                   

Îngrijitoare

G

 

 

121

Sacotă Violeta

                   

Îngrijitoare

G

 

 

122

Costînaşiu Florina

                   

Îngrijitoare

G

 

 

123

Rus Daniela

                   

Îngrijitoare

G

 

 

124

Pop Oana-Mirela

                   

Îngrijitoare

G

 

 

125

Chiriac Andreea

                   

Îngrijitoare

G

 

 

126

Căluş Elena

                   

Bucătar

G

II

 

127

Vacant

                   

Ajutor bucătar

G

 

 

Serviciul poliţie locală

 

128

Vacant

     

Şef serviciu

 

I

I

 

S

       

 

Compartimentul  ordine şi linişte publică şi pază a bunurilor

 

129

Vacant

       

Poliţist local

I

S

 

Debutant

       

 

130

Vacant

       

Poliţist local

III

M

 

Asistent

       

 

131

Sîngeorzan Călin-Ştefan

       

Poliţist local

III

M

 

Principal

       

 

Compartimentul disciplină în construcţii şi afişajul stradal

 

132

Angelini Ioan-Marian

       

Poliţist local

I

S

 

Principal

       

 

133

Vacant

       

Poliţist local

III

M

 

Debutant

       

 

Compartimentul protecţie a mediului

 

134

Vacant

       

Poliţist local

I

S

 

Debutant

       

 

135

Vacant

       

Poliţist local

III

M

 

Asistent

       

 

136

Vacant

       

Poliţist local

III

M

 

Debutant

       

 

Compartimentul  circulaţie pe drumurile publice

 

137

Vacant

       

Poliţist local

I

S

 

Debutant

       

 

138

Vacant

       

Poliţist local

III

M

 

Debutant

       

 

Servicii subordonate Consiliului Local Năsăud

 

Serviciul public comunitar local de evidenţă a persoanelor

 

1

Seica Gabriela

     

Şef serviciu

 

I

S

70

I

       

 

Compartimentul evidenţa populaţiei

 

2

Vacant

       

Consilier

I

S

38

Superior

       

 

3

Gălăţan Camelia-Maria

       

Inspector

I

S

36

Superior

       

 

4

Moldovan Floarea-Lucretia

       

Inspector

I

S

38

Superior

       

 

5

Ilovan Gabriela

       

Inspector

I

S

40

Superior

       

 

6

Bucur Marius-Horaţiu

       

Inspector

I

S

27

Principal

       

 

Compartimentul stare civilă

 

7

Florea Fica

       

Inspector

I

S

42

Superior

       

 

8

Magdea Tatiana

       

Inspector

I

S

36

Superior

       

 

9

Bozbiciu Alina-Ramona

       

Inspector

I

S

24

Principal

       

 

Compartimentul ghişeu unic

 

10

Rus Silvia

       

Inspector

I

S

27

Superior

       

 

11

Vacant

       

Inspector

I

S

27

Asistent

       

 

Serviciul Zone verzi

 

1

Constantin Marin-Dan

                 

Şef birou

 

S

I

 

2

Costea Nicolae

                   

Fochist

M

I

 

3

Spermezan Gheorghe

                   

Floricultor

G

I

 

4

Vacant

                   

Muncitor nec.

G

 

 

5

Ignat Sabin-Nicolae

                   

Muncitor nec.

G

 

 

6

Olaru Nastasia

                   

Muncitor nec.

G

 

 

7

Vasile Grigore

                   

Muncitor nec.

G

 

 

8

Rotari Florin-Traian

                   

Muncitor nec.

G

 

 

9

Crăiuț Ioan-Mihai

                   

Muncitor nec.

G

 

 

Serviciul Drumuri şi Mecanizare

 

1

Moldovan Ioan

                   

Inspector

SSD

IA

 

2

Pop Vasile Marius

                   

Şofer

M

I

 

3

Sîngeorzan Macedon

                   

Şofer

G

II

 

4

Bârlădean Ioan-Gheorghe

                   

Sudor

M

I

 

5

Găzdac Ovidiu-Marcel

                   

Lăcătuş mec.

M

I

 

6

Sfargie Viorel

                   

Sudor

G

III

 

7

Burduhos Ioan-Daniel

                   

Tractorist

G

IV

 

8

Pop Nicolae

                   

Zidar

G

IV

 

9

Marc Aurel

                   

Zidar

G

I

 

10

Pop Nicolae-Sabin

                   

Muncitor nec

G

 

 

11

Vacant

                   

Muncitor nec.

G

 

 

12

Dinu Gheorghe

                   

Muncitor nec.

G

 

 

Biblioteca "Veronica Micle"

 

1

Ceuca Crina-Elisabeta

                   

Bibliotecar

S

IA

 

2

Lonhardt Doina

                   

Bibliotecar

M

IA

 

3

Cotigă Floare

                   

Îngrijitoare

G

 

 

Centrul Naţional de Informare şi Promovare Turistică

 

1

Meșco(Onul)  Gabriela

                 

Director

 

S

 

 

2

Oltean Rodica-Cristina

                   

Consilier

S

II

 

Casa de Cultură"Liviu Rebreanu"

 

1

Nistor Ioan

                 

Manager

 

S

 

 

2

Vacant

                   

Referent

S

I

 

3

Vacant

                   

Referent

S

Deb

 

4

Sângeorzan Ana

                   

Îngrijitoare

G

 

 

 

 

STAT DE FUNCȚII 2019 al aparatului de specialitate al primarului orașului Năsăud și al serviciilor subordonate Consiliului Local Năsăud

 

Nr. de posturi/ Funcția

Ocupate

Vacante

Total

 

Nr. total demnitari

2

0

2

 

Nr. total de funcții publice

48

22

70

 

Nr. total de înalți funcționari publici

       

Nr. total funcții publice de conducere

7

1

8

 

Nr. total funcții publice de execuție

41

21

62

 

Nr. total funcții contractuale de conducere

3

0

3

 

Nr. total funcții contractuale de execuție

32

14

 

46

 

Nr. total de posturi potrivit art. III alin.(2) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 63/2010 pentru modificarea și completarea Legii nr. 273/2006 privind finanțele publice locale, precum și pentru stabilirea unor măsuri financiare, cu modificările și completările ulterioare

45

13

58

 
 
 
 
 

Nr. total de funcții în instituție

130

49

179

 

ORGANIGRAMA