Năsăud, Piața Unirii nr.15

tel: 0263 361 026 Secretariat
tel: 0263 361 027 Relații cu Publicul
tel: 0263 361 295 Evidența Populației

Anunțuri recente

email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (doar pentru acordarea beneficiilor de asistență socială)

   Poliția Locală

  Tel: 0752 234 989
Adresa: Piața Unirii, Nr.15



Structura organizatorica

STAT DE FUNCŢII 2019 al aparatului de specialitate al primarului oraşului Năsăud şi al serviciilor subordonate Consiliului Local Năsăud

 

Nr. crt.

Numele şi prenumele vacant, temporar vacant, după caz

STRUCTURA

FUNCŢIA DE DEMNITATE PUBLICĂ

      Funcţia publică

Cls studii

Nivelul  studiilor

 

Gradul profe- sional

Funcţia contractuală

Nivelul  studiilor

Treapta profesională / Gradul

 

înalt funcționar public

de conducere

de execuţie

de conducere

de execuţie

 
 
 

DEMNITARI

 

1

Romocea Mircea

 

Primar

 

 

 

 

S

86

 

 

 

 

 

 

2

Vlașin Dorin

 

Viceprimar

 

 

 

 

S

77

 

 

 

 

 

 

ADMINISTRATOR PUBLIC

 

3

Vacant

 

 

 

 

 

 

S

 

 

Administrator public

 

S

 

 

SECRETAR GENERAL AL ORAȘULUI

 

4

Șoldea Vasile

 

 

 

Secretar general al orașului

 

I

S

76

II

 

 

 

 

 

Compartimentul Audit intern

 

5

Rai Monica

 

 

 

 

Auditor

I

S

58

Superior

 

 

 

 

 

6

Vacant

 

 

 

 

Auditor

I

S

58

Asistent

 

 

 

 

 

Serviciul urbanism, amenajarea teritoriului

 

7

Leahu Vasile

 

 

 

Arhitect şef

 

I

S

 

I

 

 

 

 

 

8

Cătuna Grigore-Călin

 

 

 

 

Inspector

I

S

42

Principal

 

 

 

 

 

9

Vacant

 

 

 

 

Inspector

I

S

42

Debutant

 

 

 

 

 

Compartimentul achiziţii publice

 

10

Catarig Septimiu-Sorin

 

 

 

 

Consilier achiziții publice

I

S

S

Superior

 

 

 

 

 

11

Vacant

 

 

 

 

Consilier achiziții publice

I

S

 

Debutant

 

 

 

 

 

Compartimentul  administrarea domeniului public şi privat

 

12

Burduhos Dumitru-Iosif

 

 

 

 

Inspector

I

S

38

Superior

 

 

 

 

 

13

Iovu Ioan

 

 

 

 

Consilier

I

S

42

Principal

 

 

 

 

 

14

Cîtiu Ioana-Elisabeta

 

 

 

 

Consilier

I

S

s

Asistent

 

 

 

 

 

Compartimentul tehnic-investiţii

 

15

Temporar vacant

 

 

 

 

Inspector

I

S

 

Asistent

 

 

 

 

 

16

Ștetz Olivia

 

 

 

 

Inspector

I

S

 

Asistent

 

 

 

 

 

Serviciul voluntar pentru situaţii de urgenţă

 

17

Tupcil Florin-Ioan

 

 

 

 

Inspector

I

S

42

Superior

 

 

 

 

 

18

Cîtiu Ioan-Doruț

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inspector sp.

S

IA

 

Biroul financiar-contabil

 

19

Stoian Gheorghe-Ladislau

 

 

 

Şef birou

 

I

S

68

I

 

 

 

 

 

20

Ştefan Ioan-Gheorghe

 

 

 

 

Expert

I

S

38

Superior

 

 

 

 

 

21

Dolha Grigore

 

 

 

 

Inspector

I

S

53

Superior

 

 

 

 

 

22

Dolha Maria

 

 

 

 

Referent

III

M

30

Superior

 

 

 

 

 

23

Șoldea Simona

 

 

 

 

Inspector

I

S

 

Superior

 

 

 

 

 

24

Puica Maria-Floarea

 

 

 

 

Inspector

I

S

 

Principal

 

 

 

 

 

Biroul impozite şi taxe

 

25

Magdea Cornel

 

 

 

Şef birou

 

I

S

68

I

 

 

 

 

 

26

Sângeorzan Corina

 

 

 

 

Inspector

I

S

42

Superior

 

 

 

 

 

27

Lăpuşneanu Ioana

 

 

 

 

Inspector

I

S

42

Superior

 

 

 

 

 

28

Vacant

 

 

 

 

Inspector

I

S

42

Asistent

 

 

 

 

 

29

Sabadîş Dorina

 

 

 

 

Inspector

I

S

36

Superior

 

 

 

 

 

30

Dâncul Daniela

 

 

 

 

Inspector

I

S

 

Asistent

 

 

 

 

 

31

Ani Valeria

 

 

 

 

Inspector

I

S

26

Asistent

 

 

 

 

 

Biroul management proiecte europene, monitorizare proceduri administrative

 

32

Soare Carmen-Camelia

 

 

 

Şef birou

 

I

S

S

II

 

 

 

 

 

33

Vacant

 

 

 

 

Inspector

I

S

38

Superior

 

 

 

 

 

34

Cosma-Someşan Dana

 

 

 

 

Inspector

I

S

38

Superior

 

 

 

 

 

35

Brisiuc Dan

 

 

 

 

Inspector

I

S

 

Superior

 

 

 

 

 

36

Vacant

 

 

 

 

Inspector

I

S

35

Debutant

 

 

 

 

 

37

Vacant

 

 

 

 

Inspector

I

S

35

Debutant

 

 

 

 

 

38

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Consilier

S

I

 

39

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Consilier

S

II

 

40

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Consilier

S

II

 

41

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Consilier

S

II

 

42

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Consilier

S

Deb

 

43

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Consilier

S

Deb

 

44

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Consilier

S

Deb

 

45

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Consilier

S

Deb

 

Compartimentul resurse umane

 

46

Săplăcan Carmen-Monica

 

 

 

 

Inspector

I

S

 

Superior

 

 

 

 

 

Compartimentul juridic, contencios

 

47

Pop Raluca-Camelia

 

 

 

 

Consilier juridic

I

S

38

Asistent

 

 

 

 

 

48

Rătund Bianca-Nora

 

 

 

 

Consilier juridic

I

S

 

Asistent

 

 

 

 

 

Compartimentul relaţii cu publicul

 

49

Sârbu George

 

 

 

 

Consilier

I

S

 

Superior

 

 

 

 

 

50

Pavelea Rodica-Maria

 

 

 

 

Expert

I

S

 

Superior

 

 

 

 

 

Compartimentul agricol

 

51

Ceuca Mariana-Cristina

 

 

 

 

Consilier

I

S

53

Superior

 

 

 

 

 

52

Vacant

 

 

 

 

Consilier

I

S

53

Debutant

 

 

 

 

 

Compartimentul control comercial, autorizări

 

53

Marica Livia

 

 

 

 

Inspector

I

S

42

Superior

 

 

 

 

 

Compartimentul pregătire documente CL, secretariat

 

54

Dâmbu Lenuţa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inspector sp.

S

IA

 

55

Buta Gafia-Roxana

 

 

 

 

Consilier jr.

I

S

M

Asistent

 

 

 

 

 

Compartimentul gestiunea deşeurilor, mediu

 

56

Buhai Mihaela-Roxana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inspector sp

S

II

 

57

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inspector sp

S

Deb

 

Compartimentul administrativ

 

58

Buhai Anamaria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inspector sp.

S

II

 

59

Bârsan Marius-Ioan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paznic

M

 

 

60

Pop Lucia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Îngrijitoare

G

 

 

61

Catarig Rodica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Îngrijitoare

G

 

 

62

Pop Sabina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Îngrijitoare

G

 

 

Compartimentul  transporturi

 

63

Scurtu Viorel-Dănuţ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şofer

G

I

 

Direcția de asistență socială

 

64

Bârlădean Elvira

 

 

 

Director executiv

 

I

S

 

I

 

 

 

 

 

Compartimentul  evidență și beneficii de asistență socială

 

65

Frișan Maria-Alina

 

 

 

 

Inspector

I

S

 

Superior

 

 

 

 

 

66

Galben Marius-Ștefan

 

 

 

 

Inspector

I

S

 

Principal

 

 

 

 

 

Compartimentul  consiliere, monitorizare și prevenire marginalizare socială

 

67

Vacant

 

 

 

 

Expert

I

S

 

Debutant

 

 

 

 

 

Compartimentul  servicii sociale

 

68

Vacant

 

 

 

 

Expert

I

S

 

Asistent

 

 

 

 

 

Compartimentul  protecția copilului și violență familială

 

69

Oniga Ana-Ruxandra

 

 

 

 

Expert

I

S

 

Asistent

 

 

 

 

 

Compartimentul  monitorizare asistenți personali, indemnizații și evaluare persoane cu handicap

 

70

Chifa Nicolina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

71

Șușcă Alice-Brândușa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

72

Ciui Ileana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

73

Cîrcu Monica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

74

Dărăban Maria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

75

Varvari Ana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

76

Gira Cristina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

77

Rebrean Veronica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

78

Gălan Ana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

79

Lari Ana-Maria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

80

Lari Mihaela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

81

Lăcătuș Narcisa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

82

Lușcan Valer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

83

Măierean Iosif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

84

Măierean Maria-Ana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

85

Sărmaș Gabriela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

86

Modovan Viorica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

87

Seni Maria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

88

Pița Andrada-Aurenția

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

89

Ghiță Maria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

90

Gălușcă Ionela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

91

Ilovan Floarea-Georgeta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

92

Neamțiu-Hoha Aurica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

93

Pop Eleonora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

94

Tolca Lucreția

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

95

Moldovan Ionela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

96

Rus Saveta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

97

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

98

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

99

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

100

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

101

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

102

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

103

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

104

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent personal

M/G

 

 

Cabinete medicale şcolare

 

105

Burcezan Rodica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medic

S

 

 

106

Vâju Ingrid-Iulia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medic

S

 

 

107

Mititiel Mihaiela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent med.

SSD

PR

 

108

Cioncan Ioana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent med.

PL

PR

 

109

Varvari Maria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent med.

PL

PR

 

110

Eremei Rodica

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent med.

PL

PR

 

111

Bugnar Mariana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent med.

PL

 

 

112

Mureșan Corina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mediator sanitar

M

 

 

Cresa

 

113

Stoian Cecilia-Maria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şef centru

 

S

 

 

114

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ed. puericultor

S

 

 

115

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ed. puericultor

S

 

 

116

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ed. puericultor

S

 

 

117

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ed. puericultor

S

 

 

118

Sîngeorzan Adriana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent med.

PL

PR

 

119

Cordoş Mariana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Asistent med.

PL

 

 

120

Moldovan Sânziana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Îngrijitoare

G

 

 

121

Sacotă Violeta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Îngrijitoare

G

 

 

122

Costînaşiu Florina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Îngrijitoare

G

 

 

123

Rus Daniela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Îngrijitoare

G

 

 

124

Pop Oana-Mirela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Îngrijitoare

G

 

 

125

Chiriac Andreea

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Îngrijitoare

G

 

 

126

Căluş Elena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bucătar

G

II

 

127

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ajutor bucătar

G

 

 

Serviciul poliţie locală

 

128

Vacant

 

 

 

Şef serviciu

 

I

I

 

S

 

 

 

 

 

Compartimentul  ordine şi linişte publică şi pază a bunurilor

 

129

Vacant

 

 

 

 

Poliţist local

I

S

 

Debutant

 

 

 

 

 

130

Vacant

 

 

 

 

Poliţist local

III

M

 

Asistent

 

 

 

 

 

131

Sîngeorzan Călin-Ştefan

 

 

 

 

Poliţist local

III

M

 

Principal

 

 

 

 

 

Compartimentul disciplină în construcţii şi afişajul stradal

 

132

Angelini Ioan-Marian

 

 

 

 

Poliţist local

I

S

 

Principal

 

 

 

 

 

133

Vacant

 

 

 

 

Poliţist local

III

M

 

Debutant

 

 

 

 

 

Compartimentul protecţie a mediului

 

134

Vacant

 

 

 

 

Poliţist local

I

S

 

Debutant

 

 

 

 

 

135

Vacant

 

 

 

 

Poliţist local

III

M

 

Asistent

 

 

 

 

 

136

Vacant

 

 

 

 

Poliţist local

III

M

 

Debutant

 

 

 

 

 

Compartimentul  circulaţie pe drumurile publice

 

137

Vacant

 

 

 

 

Poliţist local

I

S

 

Debutant

 

 

 

 

 

138

Vacant

 

 

 

 

Poliţist local

III

M

 

Debutant

 

 

 

 

 

Servicii subordonate Consiliului Local Năsăud

 

Serviciul public comunitar local de evidenţă a persoanelor

 

1

Seica Gabriela

 

 

 

Şef serviciu

 

I

S

70

I

 

 

 

 

 

Compartimentul evidenţa populaţiei

 

2

Vacant

 

 

 

 

Consilier

I

S

38

Superior

 

 

 

 

 

3

Gălăţan Camelia-Maria

 

 

 

 

Inspector

I

S

36

Superior

 

 

 

 

 

4

Moldovan Floarea-Lucretia

 

 

 

 

Inspector

I

S

38

Superior

 

 

 

 

 

5

Ilovan Gabriela

 

 

 

 

Inspector

I

S

40

Superior

 

 

 

 

 

6

Bucur Marius-Horaţiu

 

 

 

 

Inspector

I

S

27

Principal

 

 

 

 

 

Compartimentul stare civilă

 

7

Florea Fica

 

 

 

 

Inspector

I

S

42

Superior

 

 

 

 

 

8

Magdea Tatiana

 

 

 

 

Inspector

I

S

36

Superior

 

 

 

 

 

9

Bozbiciu Alina-Ramona

 

 

 

 

Inspector

I

S

24

Principal

 

 

 

 

 

Compartimentul ghişeu unic

 

10

Rus Silvia

 

 

 

 

Inspector

I

S

27

Superior

 

 

 

 

 

11

Vacant

 

 

 

 

Inspector

I

S

27

Asistent

 

 

 

 

 

Serviciul Zone verzi

 

1

Constantin Marin-Dan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şef birou

 

S

I

 

2

Costea Nicolae

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fochist

M

I

 

3

Spermezan Gheorghe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Floricultor

G

I

 

4

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muncitor nec.

G

 

 

5

Ignat Sabin-Nicolae

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muncitor nec.

G

 

 

6

Olaru Nastasia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muncitor nec.

G

 

 

7

Vasile Grigore

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muncitor nec.

G

 

 

8

Rotari Florin-Traian

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muncitor nec.

G

 

 

9

Crăiuț Ioan-Mihai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muncitor nec.

G

 

 

Serviciul Drumuri şi Mecanizare

 

1

Moldovan Ioan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inspector

SSD

IA

 

2

Pop Vasile Marius

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şofer

M

I

 

3

Sîngeorzan Macedon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Şofer

G

II

 

4

Bârlădean Ioan-Gheorghe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sudor

M

I

 

5

Găzdac Ovidiu-Marcel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lăcătuş mec.

M

I

 

6

Sfargie Viorel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sudor

G

III

 

7

Burduhos Ioan-Daniel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tractorist

G

IV

 

8

Pop Nicolae

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zidar

G

IV

 

9

Marc Aurel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zidar

G

I

 

10

Pop Nicolae-Sabin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muncitor nec

G

 

 

11

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muncitor nec.

G

 

 

12

Dinu Gheorghe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muncitor nec.

G

 

 

Biblioteca "Veronica Micle"

 

1

Ceuca Crina-Elisabeta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bibliotecar

S

IA

 

2

Lonhardt Doina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bibliotecar

M

IA

 

3

Cotigă Floare

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Îngrijitoare

G

 

 

Centrul Naţional de Informare şi Promovare Turistică

 

1

Meșco(Onul)  Gabriela

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Director

 

S

 

 

2

Oltean Rodica-Cristina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Consilier

S

II

 

Casa de Cultură"Liviu Rebreanu"

 

1

Nistor Ioan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manager

 

S

 

 

2

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Referent

S

I

 

3

Vacant

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Referent

S

Deb

 

4

Sângeorzan Ana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Îngrijitoare

G

 

 

 

STAT DE FUNCȚII 2019 al aparatului de specialitate al primarului orașului Năsăud și al serviciilor subordonate Consiliului Local Năsăud

 

Nr. de posturi/ Funcția

Ocupate

Vacante

Total

 

Nr. total demnitari

2

0

2

 

Nr. total de funcții publice

48

22

70

 

Nr. total de înalți funcționari publici

 

 

 

 

Nr. total funcții publice de conducere

7

1

8

 

Nr. total funcții publice de execuție

41

21

62

 

Nr. total funcții contractuale de conducere

3

0

3

 

Nr. total funcții contractuale de execuție

32

14

 

46

 

Nr. total de posturi potrivit art. III alin.(2) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 63/2010 pentru modificarea și completarea Legii nr. 273/2006 privind finanțele publice locale, precum și pentru stabilirea unor măsuri financiare, cu modificările și completările ulterioare

45

13

58

 
 
 
 
 

Nr. total de funcții în instituție

130

49

 179