ANUNŢ    PUBLIC

În atenția cetățenilor care dețin imobile pe străzile Avram Iancu, Crișan, Tudor Vladimirescu, Vasile Nașcu, Comoara și Dumitru Vîrtic;

Având în vedere lucrările care urmează a fi executate în această primăvară în cadrul proiectului ”Creșterea Mobilității Urbane în Orașul Năsăud, Județul Bistrița- Năsăud”, obiectiv specific 3.2. „Reducerea emisiilor de carbon în zonele urbane bazată pe planurile de mobilitate urbană durabilă”, finanțat prin Axa prioritară 3 „Sprijinirea tranziției către o economie cu emisii scăzute de carbon” prin care se vor moderniza străzile Avram Iancu, Crișan, Tudor Vladimirescu, Vasile Nașcu, Comoara și Dumitru Vîrtic, rugăm cetățenii care locuiesc sau dețin terenuri limitrofe acestora să își efectueze racordurile la rețelele de utilități ( gaz, apă, canal, energie electrică ) până la data de 30 aprilie 2021.

De asemenea, vă informăm că după data recepției investițiilor de modernizare, pe o durată de 5 ani nu se vor elibera autorizații de branșare sau alte lucrări asupra părții carosabile, datorită garanției lucrărilor.

Cu stimă,

Primar,                                                                                    Comp. A.D.P.P,

Vlașin Dorin Nicolae                                                                      Cons. Ioan Iovu