PRIMĂRIA ORAŞULUI NĂSĂUD

NR.27662/18.05.2018

ANUNŢ

PRIMĂRIA ORAŞULUI NĂSĂUD, cu sediul în Năsăud, Piaţa Unirii, nr.15, tel.361026, fax 361028, organizează examen de promovare în gradul profesional imediat superior celui deţinut,  în perioada 20.06 – 22.06.2018, pentru următoarea funcţie publică:

1.Inspector, funcţie publică de execuţie, clasa I, grad principal, în cadrul Serviciului public de asistență socială din aparatul de specialitate al primarului oraşului Năsăud.

Bibliografia conform anexei.

Condiţii de participare:

a) să aibă cel puţin 3 ani vechime în gradul profesional al funcţiei publice din care promovează;

b) să fi obţinut cel puţin calificativul "bine" la evaluarea anuală a performanţelor individuale în ultimii 2 ani calendaristici;

c) să nu aibă în cazierul administrativ o sancţiune disciplinară neradiată în condiţiile prezentei legi.

Dosarele candidaţilor vor conţine în mod obligatoriu:

a) copie de pe carnetul de muncă sau adeverinţa eliberată de compartimentul de resurse umane în vederea atestării vechimii în gradul profesional din care se promovează;

b) copii de pe rapoartele de evaluare a performanţelor profesionale individuale din ultimii 2 ani;

c) formularul de înscriere.

Dosarele candidaţilor se pot depune în perioada 18.05.-06.06.2018, la Primăria oraşului Năsăud.

PRIMAR                                                       SECRETAR

MIRCEA ROMOCEA                                Cons.jr. VASILE ȘOLDEA

RESURSE UMANE

MONICA SĂPLĂCAN

PRIMĂRIA ORAŞULUI NĂSĂUD                                                    Anexa

BIBLIOGRAFIE

pentru examenul organizat în vederea promovării în grad profesional a funcţionarului  public din cadrul Serviciului public de asistenţă socială din aparatul de specialitate al primarului, în perioada 20.06 - 22.06.2018.

1.Constituția României.

2.Legea nr. 188/1999, privind Statutul funcţionarilor publici, republicată, cu modificările şi completările ulterioare.

3.Legea nr. 7/2004, privind codul de conduită a funcţionarilor publici, republicată.

4.Legea nr. 215/2001 a administraţiei publice locale, republicată, cu modificările şi completările ulterioare.

5.Legea nr.292/2011, a asistenţei sociale, cu modificările şi completările ulterioare.

6.Legea nr.277/2010 privind alocaţia pentru susţinerea familiei, cu modificările şi completările ulterioare.

7.Legea nr.448/2006, privind privind protecţia şi promovarea drepturilor persoanelor cu handicap, republicată, cu modificările şi completările ulterioare.

8.Legea nr. 272/2004 privind protecţia şi promovarea drepturilor copilului, cu modificările şi completările ulterioare.

9.Legea nr.416/2001 privind venitul minim garantat, cu modificările şi completările ulterioare.

PRIMAR

MIRCEA ROMOCEA