PROCES-VERBAL

Încheiat azi, 24-11-2016, cu ocazia şedinţei de îndată a Consiliului Local Năsăud.

Din efectivul de 17 consilieri locali sunt prezenţi 15;

Absenţi: Bodea Marius, Rogozan Florin;

Preşedinte de şedinţă:dl. consilier Carcu Andrei.

Se supune spre aprobare procesul-verbal al şedinţei anterioarea consiliului local Năsăud, nu sunt obiecţii, se votează „pentru” în unanimitate.

Dl. viceprimareste invitat să prezinte ordinea de zi si o prezinta după cum urmează:

1. Proiect de hotărâre privind aprobarea condițiilor de încheiere a  Actului adițional nr. 1

la Contractul de achiziție publică a serviciului public de salubrizare respectiv “Activitatea de colectare și transport al deșeurilor municipale și managementul Stațiilor de Transfer și al Centrelor de Colectare din județul Bistrița- Năsăud” nr. 1908/02.09.2016.

Iniţiator: Primarul oraşului Năsăud, Mircea Romocea

Dl. preşedinte supune la vot ordinea de zi prezentată de dl viceprimar.

„pentru”- 15v;

Se trece la dezbaterea  proiectelor de hotărâre şi se dă cuvântul d-lui viceprimar.

Dl. presedinte intreabă daca mai sunt sunt intrebări, propuneri, amendamente?

Dl. viceprimar propune un amendament, ca in titlul și de la Art.1 din proiect să fie eliminat cuvântul :respinge/resping”;

Se supune la vot amendamentul, rezultatul fiind:

-„ pentru” 15 voturi;

-„impotriva” 0 voturi;

-„ abtineri ” 0 voturi.

Nu sunt intrebări, propuneri, amendamente, se supune la vot proiectul de hotărâre.

„ pentru” 15 voturi;

„ impotriva” 0 voturi;

„ abtineri ” 0 voturi.

Nemaifiind alte discuţii, şedinţa se declară închisă, drept pentru care s-a încheiat prezentul proces verbal în 2 exemplare.

Preşedinte de şedinţă,                                                      Secretar,

Cârcu Andrei                                                     cons.jr. Şoldea Vasile